Aktuality

Výlety

Zámky v Laxenburgufoto

História už z čias Márie Terézie dýcha v Laxenburgu na každom kroku. Bývala tu aj Sisi s manželom a ich synom, korunným princom Rudolfom.
Práca

Slovenskí fyzioterapeuti v Rakúsku

Rakúsko je Slovákmi vyhľadávané aj kvôli práci. V zdravotníctve je pred začiatkom výkonu práce potrebné získať rôzne povolenia. Čo potrebujú fyzioterapeuti?
Práca

Slovenskí lekári v Rakúsku

Rakúsko je Slovákmi vyhľadávané aj kvôli pracovným príležitostiam vo všetkých oblastiach. V zdravotníctve je pred začiatkom výkonu práce potrebné získať rôzne povolenia. Čo potrebujú lekári a zubári?
Lyžovanie

Lyžovačka na Stuhlecku

Necelé dve hodiny cesty autom po diaľnici z Bratislavy, 24 km upravených zjazdoviek, moderné lanovky a ceny ako doma. Rakúske lyžiarske stredisko Stuhleck je obľúbené aj u mnohých Slovákov.
Doprava Autom do Rakúska

Tankovanie v Rakúsku

Ceny benzínu a nafty v Rakúsku sú dlhodobo nižšie, ako na Slovensku, avšak rozdiel medzi cenami čerpacích staníc na dialnici a mimo dialnice môže byť až 30 centov na liter, čo pri natankovaní bežnej nádrže predstavuje rozdiel aj 15 EUR.
Práca Ako na to

Hľadáte prácu v Rakúsku?

Vytvorte si životopis v nemčine jednoducho online a následne sa už len uchádzajte o vybrané pozície - jednoducho a bez formalít, jediným kliknutím. Hľadanie práce v Rakúsku nikdy nebolo jednoduchšie.

Premiér Christian Kern o smerovaní Rakúska

Ešte v máji minulého roku nahradil bývalý šéf rakúskych štátnych železníc Christian Kern vo funkcii rakúskeho premiéra Wernera Faymana zo strany socialistov (SPÖ). Rovnako ho vymenil aj vo funkcii šéfa strany.
Práca Práca v rakúsku

Rakúsko – Nemecký deň 2016

13. októbra sa konal už piaty raz veľtrh práce v nemecky hovoriacich krajinách, známy ako Rakúsko - Nemecký deň. Záujemcovia o prácu v Rakúsku a Nemecku mali možnosť získať praktické informácie, ako aj uchádzať sa o voľné pracovné miesta.
Doprava

Pokuty v Rakúsku

Kým na Slovensku a vo väčšine európskych krajín funguje jednotný sadzobník pokút, Rakúsko je výnimkou. Výšku pokút si určujú jednotlivé kraje samostatne. Na prvý pohľad neprehľadný systém pokutovania má svoje pravidlá.
1 2