Aktuality

Lyžovanie

Lyžovačka na Stuhlecku

Necelé dve hodiny cesty autom po diaľnici z Bratislavy, 24 km upravených zjazdoviek, moderné lanovky a ceny ako doma. Rakúske lyžiarske stredisko Stuhleck je obľúbené aj u mnohých Slovákov.
Doprava Autom do Rakúska

Tankovanie v Rakúsku

Ceny benzínu a nafty v Rakúsku sú dlhodobo nižšie, ako na Slovensku, avšak rozdiel medzi cenami čerpacích staníc na dialnici a mimo dialnice môže byť až 30 centov na liter, čo pri natankovaní bežnej nádrže predstavuje rozdiel aj 15 EUR.
Práca Ako na to

Hľadáte prácu v Rakúsku?

Vytvorte si životopis v nemčine jednoducho online a následne sa už len uchádzajte o vybrané pozície - jednoducho a bez formalít, jediným kliknutím. Hľadanie práce v Rakúsku nikdy nebolo jednoduchšie.

Premiér Christian Kern o smerovaní Rakúska

Ešte v máji minulého roku nahradil bývalý šéf rakúskych štátnych železníc Christian Kern vo funkcii rakúskeho premiéra Wernera Faymana zo strany socialistov (SPÖ). Rovnako ho vymenil aj vo funkcii šéfa strany.
Práca Práca v rakúsku

Rakúsko – Nemecký deň 2016

13. októbra sa konal už piaty raz veľtrh práce v nemecky hovoriacich krajinách, známy ako Rakúsko - Nemecký deň. Záujemcovia o prácu v Rakúsku a Nemecku mali možnosť získať praktické informácie, ako aj uchádzať sa o voľné pracovné miesta.
Doprava

Pokuty v Rakúsku

Kým na Slovensku a vo väčšine európskych krajín funguje jednotný sadzobník pokút, Rakúsko je výnimkou. Výšku pokút si určujú jednotlivé kraje samostatne. Na prvý pohľad neprehľadný systém pokutovania má svoje pravidlá.

Rakúsko si voľby prezidenta musí zopakovať

Novozvolený prezident Alexander Van der Bellen do svojej funkcie nenastúpi. Rozhodol o tom rakúsky ústavný súd, ktorý potvrdil nezrovnalosti pri zrátavaní hlasov z poštových obálok a nariadil opakovanú voľbu prezidenta. Oficiálny termín zatiaľ nie je známy.
Práca

Domácim práca v gastronómii nevonia

Denník die Presse priniesol informáciu z Dolného Rakúska, kde majiteľ reštaurácie vyvesil odkaz pre svojich zákazníkov: "Dnes je zatvorené - nemáme personál, zato však 500.000 nezamestnaných. Sorry, podpísaný prevádzkar!"
1 2