Rakúsko – Nemecký deň 2016

13. októbra sa konal už piaty raz veľtrh práce v nemecky hovoriacich krajinách, známy ako Rakúsko - Nemecký deň. Záujemcovia o prácu v Rakúsku a Nemecku mali možnosť získať praktické informácie, ako aj uchádzať sa o voľné pracovné miesta.

© Rakúsko.sk

V priestoroch Galérie Umelka sa 13. októbra konal už piaty raz veľtrh práce v nemecky hovoriacich krajinách, známy ako Rakúsko – Nemecký deň. Pod hlavičkou EURES (Európske služby zamestnanosti) a UPSVaR mali záujemcovia o prácu v Rakúsku a Nemecku možnosť získať praktické informácie o týchto krajinách, ako aj uchádzať sa o konkrétne pracovné miesta.

Jednalo sa najmä o voľné pracovné pozície v oblastiach ako gastronómia a hotelierstvo (čašník/čašníčka, kuchár/ka, chyžná, recepčná), logistika (vodič, vodič LKW, vodič VZV), zdravotníctvo, ale aj profesie ako zvárač, inštalatér, stolár, maliar, lakovač.

Na burze boli prítomní priamo predstavitelia úradov práce v Rakúsku a Nemecku, ako aj konkrétni zamestnávatelia s ponukou voľných pracovných miest. S vybranými uchádzačmi prebiehali pohovory priamo na mieste. Záujem zo strany návštevníkov bol už tradične vysoký.