Doprava

Doprava Autom do Rakúska

Tankovanie v Rakúsku

Ceny benzínu a nafty v Rakúsku sú dlhodobo nižšie, ako na Slovensku, avšak rozdiel medzi cenami čerpacích staníc na dialnici a mimo dialnice môže byť až 30 centov na liter, čo pri natankovaní bežnej nádrže predstavuje rozdiel aj 15 EUR.
Doprava

Základné dopravné pravidlá v Rakúsku

Stručný prehľad o aktuálnych cenách diaľničných známok, rýchlostných obmedzeniach, povinnej výbave, tolerancii alkoholu, pokutách a ďalších dôležitých dopravných pravidlách v Rakúsku.
Doprava

Pokuty v Rakúsku

Kým na Slovensku a vo väčšine európskych krajín funguje jednotný sadzobník pokút, Rakúsko je výnimkou. Výšku pokút si určujú jednotlivé kraje samostatne. Na prvý pohľad neprehľadný systém pokutovania má svoje pravidlá.
Doprava

Obmedzenie rýchlosti na diaľnici s dodatkom IG-L

Mnohí slovenskí vodiči zažili na rakúskej diaľnici obmedzenie rýchlosti zväčša na 100 km/h, s dodatkovým označením IG-L, na nekonečne dlhom úseku. Často uvažujú nad tým, či náhodou neprehliadli koniec obmedzenia. Na čo je toto "bezdôvodné" obmedzenie dobré?
Doprava Viedeň

MHD vo Viedni

Systém mestskej hromandnej dopravy vo Viedni je dokonale prepracovaný a veľmi komfortný. Má vybudovanú sieť autobusov, električiek, metra, prímestských vlakov a dopĺňa ju sieť mestských bicyklov. MHD je medzi samotnými Viedenčanmi veľmi obľúbená
Doprava Viedeň

Parkovanie vo Viedni

Ak sa chystáte autom do Viedne, urobte, zistite si dopredu, kde môžete najlepšie zaparkovať. Vyhnete sa tak zbytočnému stresu, drahému parkovaniu, prípadne aj pokute.
Doprava Viedeň

Vlakom do Viedne

Vlaky do Viedne ponúkajú veľmi pohodlné, rýchle a cenovo dostupné cestovanie. Priame spoje vedú z bratislavskej Hlavnej stanice, z Devínskej Novej Vsi a zo stanice Bratislava-Petržalka. Cesta netrvá dlhšie ako 1 hodinu.
Doprava Viedeň

Autobusom do Viedne

Na trase Bratislava - Viedeň a späť zabezpečujú pravidelné linky dopravcovia RegioJet, Slovak Lines a FlixBus. Jazdia modernými klimatizovanými autobusmi s možnosťou bezplatného pripojenia na Wi-Fi, k dispozícii býva aj denná tlač a občerstvenie zdarma. S akciovými ponukami sa do Viedne odveziete už od 1 eura.
Doprava Viedeň

Loďou do Viedne

V období od marca do októbra sa dá do Viedne plaviť loďou priamo z centra Bratislavy. Pravidelné plavby zabezpečujú Slovenská plavba a prístavy – lodná osobná doprava a.s. (LOD) a Twin City Liner. LOD ponúka plavbu uzavretou rýchloloďou, Twin City Liner má okrem klimatizovaných vnútorných priestorov aj terasou s vonkajším sedením.