Parkovanie vo Viedni Parkovanie vo Viedni

Parkovanie vo Viedni

Ak sa chystáte autom do Viedne, zistite si vopred, kde môžete najlepšie zaparkovať. Vyhnete sa tak zbytočnému stresu, drahému parkovaniu, prípadne aj pokute.

Výhodné býva parkovanie v parkovacích domoch Park & Ride. V centre je parkovanie počas víkendov a sviatkov zadarmo. Treba si však všímať aj výnimky vyznačené na dopravných značkách.

Parkovacie domy Park & Ride

Výhodné parkovanie ponúkajú parkovacie domy Park & Ride v okrajových častiach Viedne. Môžete sa tak vyhnúť mestskej premávke a blúdeniu v centre. Cena celodenného parkovania (0-24 hod.) je 4,10 €. K tejto cene si však treba prirátať aj náklady na cestovanie viedenskou MHD.

Parkovacie domy sa nachádzajú priamo pri staniciach metra, takže sa do centra dostanete pohodlne a rýchlo. Cestu z parkovacieho domu si až po váš cieľ môžete naplánovať cez plánovač MHD (nemecky/anglicky). Názov garáží Park & Ride zadávajte vo formáte P+R a následne názov (napr. P+R Erdberg).

Parkovacie domy Park & Ride sú situované pri staniciach metra, pozri mapu.

Stanica metraTrasa
Erdberg(U3)
Leopoldau(U1)
Aderklaaer Straße(U1)
Donaustadtbrücke(U2)
Ottakring(U3)
Heiligenstadt(U4)
Spittelau(U4)
Hütteldorf(U4)
Siebenhirten(U6)
Liesing(S1)

Parkovanie v garážach v centre

Podzemné garáže v centre mesta a priľahlom okolí sú drahšie ako Park & Ride. Výhodné môžu byť pri krátkodobom parkovaní, alebo pri cielenej návšteve jedného miesta, kde sa už ďalej neplánujete prepravovať MHD. Môžete tak ušetriť na cestovných lístkoch. Ak napríklad chcete stráviť deň pešími prechádzkami v historickom centre, oplatí sa zaparkovať napríklad v garáži Garage am Museumsquartier, ktorá sa nachádza priamo v areáli Hofburg v historickom centre. Parkovné na deň vychádza max. 20,00€. Pre vyhľadanie ďalších garáží v centre využite interaktívnu mapu, po kliknutí na piktogram sa zobrazí cena za parkovanie na hodinu alebo deň.

Parkovanie v uliciach mesta

V centre a priľahlých obvodoch platia zóny krátkodobého parkovania. Parkovanie je tu časovo obmedzené a je nutné použiť parkovaciu kartu. Začiatok zóny príslušného obvodu je označený značkou, koniec však už nie, preto si treba všímať, v ktorom obvode sa nachádzate

V zónach krátkodobého parkovania musíte použiť parkovaciu kartu vždy už od prvej minúty parkovania, a to aj v prípade, že potrebujete zastaviť len na krátky čas (vyloženie batožiny). Pokiaľ potrebujete použiť viac kariet naraz, napíšte na každú z nich rovnaký čas príchodu. Karty sú farebne rozlíšené podľa parkovacieho času.

V uliciach centra sa oplatí parkovať mimo vyhradených časov, cez víkendy a sviatky, kedy je parkovanie zadarmo.V niektorých uliciach s obchodmi môžu platiť odlišné predpisy, sú však jasne vyznačené na dopravných značkách.

Cenník parkovania na ulici

 • 15 minút zdarma (Parkovacia karta je k dispozícii aj v hoteloch, nedá sa kombinovať s inými lístkami)
 • 30 minút 1,25 €
 • 60 minút 2,50 €
 • 90 minút 3,75 €
 • 120 minút 5,00 €
ObvodyPO – PIASO – NE, sviatky
1 až 9 a 209 – 22h, max 2 hodinybezplatne
10 až 199 – 19h, max 3 hodinybezplatne

Predajné miesta parkovacích kariet

 • V predajniach tabaku
 • V automatoch na cigarety
 • Na čerpacích staniciach
 • Na predajných miestach dopravného podniku Wiener Linien
 • V automatoch na lístky Wiener Linien

   

Mohlo by vás zaujímať

Viedenská ZOO

Práter

Zábava a adrenalín

Dom mora vo Viedni

Čarovný podmorský svet