Lyžovačka na Stuhlecku

NavigáciaDiskusia

Necelé dve hodiny cesty autom po diaľnici z Bratislavy, 24 km upravených zjazdoviek, moderné lanovky a ceny ako doma. Rakúske lyžiarske stredisko Stuhleck je obľúbené aj u mnohých Slovákov.

©Stuhleck Bergbahnen

Snehové podmienky v slovákmi obľúbenom lyžiarskom stredisku Stuhleck sú vynikajúce, všetky lanovky v prevádzke a reštaurácie s bufetmi sa tiež tešia na vašu návštevu.

Veľkou výhodou Stuhlecku je jeho blízkosti k Bratislave. Jednodňovú lyžovačku si môžete naplánovať podľa aktuálneho počasia. Pri jednodňovke neriešite ani ubytovanie, čo je veľkou výhodou. Cena za takúto lyžovačku nemusí byť vyššia ako na Slovensku.

Časy, keď lyžovačka v Rakúsku bola pre našincov luxusom, sú už dávno preč. Ceny v Rakúsku síce neklesli, to len tie u nás, za porovnateľnú ponuku, značne stúpli.

Na Stuhlecku sa dá zabaviť aj v rozľahlých freeride zónach, v snowparku alebo na dráhach pre snowtubing či sánky. Zjazdári si môžu zmerať svoju rýchlosť na upravenom meranom úseku. Pre bežkárov sú upravené ľahšie i ťažké bežecké chodníky.

Na vrchole sa nachádza panoramatická reštaurácia s terasou, odkiaľ je krásny výhľad na okolité vrchy.

Ceny skipasov

V sezóne 2019/2020 zaplatí dospelá osoba za celodenný lístok 46,00 EUR, ak prídete po 11:00, zaplatíte 41,50 EUR. Celodenný detský lístok stojí 23,00 EUR.

Podrobné informácie o cenách lístkov, predpoveď počasia a webkamery, nájdete na webovej stránke lyžiarskeho strediska Stuhleck

Upozornenie pre skialpinistov

Na zjazdovkách aj popri nich je na Stuhlecku skialpinizmus zakázaný. Lyžuje sa len smerom dole. Ak však máte chuť urobiť si skialpový túru, ani na Stuhlecku neprídete o takýto zážitok. Môžete ju absolvovať mimo zjazdoviek. Bližšie informácie nájdete v tomto článku.

Zjednodušte si cestovanie autom

Ak cestujete na Stuhleck autom prvý krát, alebo si celkom nepamätáte cestu, pripravili sme pre vás atraktívnu navigačnú pomôcku.

Priamo v článku kliknite na navigačné tlačítko s označením vášho cieľa a váš smartfón vám ponúkne na výber z navigácií, ktoré máte nainštalované. Potom už len stačí vybrať si vašu obľúbenú navigáciu a vydať sa na cestu.

Cieľ vašej cesty si môžete pozrieť aj na mape v článku (mapu si zväčšíte, alebo zmenšíte tlačítkom vpravo hore na mape) a navigáciu aktivovať navigačným tlačítkom priamo z mapy.

Ukáž na mape (3 lokalít)

Miesta spomenuté v článku

marker

Stuhleck

24 km lyžiarskych tratí, 4 sedačky, 6 vlekov
Ukáž na mape Cesta sem
marker

Promibahn

Ukáž na mape Cesta sem
marker

Medzistanica

Bezplatné parkovanie
Ukáž na mape Cesta sem