Viedeň

Viedeň Pamiatky

Dóm sv. Štefana

Bezmála 900 rokov histórie spája katedrálu sv. Štefana s centrom Viedne. Z dominantnej južnej veže je krásny výhľad na celé mesto. Okolie Dómu je veľmi živé - plné kaviarní, reštaurácií, obchodov a pouličných umelcov. Mohutná stavba zaberá priestor takmer celého námestia sv. Štefana - Stephansplatz.
Viedeň Pamiatky

Zámok Schönbrunn

Viedenský zámok Schönbrunn patrí k najväčším turistickým lákadlám a popísať ho možno viacerými superlatívmi. Spolu s jeho rozsiahlym areálom patrí k najkrajším barokovým pamiatkam v Európe.
Viedeň Múzeum

Prírodovedné múzeum

Toto múzem patrí spolu s Umeleckohistorickým múzeom k "povinným" cieľom pri výletoch do Viedne. Obe zrkadlovo obrátené budovy spája námestie s parkom a sochou Márie Terézie uprostred. Park s lavičkami býva obľúbeným miestom stretnutí a oddychu.
Viedeň Múzeum

Umelecko-historické múzeum

Umeleckohistorické múzeum je novorenesančnou architektonickou dvojičkou protiľahlej budovy Prírodovedného múzea. S jednou vstupenkou môžete navštíviť taktiež Neue Burg s Efezským múzeom a zbierkou historických hudobných nástrojov a zbraní.
Viedeň Pre deti

Dom motýľov – tropická záhrada

Popri významným múzeám a galériám si svoje miesto v areáli Hofburg v centre Viedne našiel aj exotický Dom motýľov. V priľahlej cisárskej záhrade Burggarten sa do pôvodného palmového skleníka "nasťahovala" tropická motýlia záhrada. Dokonale zachovaná pôvodná architektúra zo začiatku 19. storočia obohacuje prehliadku o kultúrny zážitok.
Viedeň Pre deti

Dom mora vo Viedni

Na podnet spoločnosti morskej biológie sa z bývalej protileteckej veže, situovanej priamo v centre mesta, stalo sídlo morských akvárií a terárií. Takmer päťdesiat metrov vysoká betónová stavba s 10 poschodiami bola priam výzvou pre netradičné riešenia interiéru. Hoci budova na prvý pohľad nepôsobí lákavým dojmom, všetko sa zmení, len čo vojdete do jej priestorov.
Viedeň Pamiatky

Hofburg

Prešlo viac ako 700 rokov, kým Hofburg vyrástol do dnešnej podoby cisárskej rezidencie. V minulosti býval miestom vlády kráľov, neskôr ho Habsburgovi prebudovali podľa vzoru francúzskeho Versailles na prepychové rezidenčné sídlo. Hofburg sa stal centrom politického života a aj dnes slúži aj ako sídlo rakúskeho prezidenta.
Viedeň Pamiatky

Cisárska klenotnica

Cisárska klenotnica uchováva jednu z najvýznamnejších zbierok svojho druhu na svete. Vzácne korunovačné klenoty, drahokamy a predmety nevyčísliteľnej historickej hodnoty pochádzajú z rozsiahlej rodinnej zbierky Habsburgovcov. Klenotnica má svoje miesto v najstaršej časti hlavného cisárskeho sídla Hofburg.
Viedeň Múzeum

Múzeum cisárovnej Sisi

Kto chce spoznať pravú tvár zbožňovanej rakúskej cisárovnej Sisi, niet lepšieho miesta ako je jej múzeum vo Viedni. Toto miesto odhaľuje skutočnosti, ktoré vyvracajú mnohé mýty o osobnosti a živote slávnej cisárovnej. Múzeum sa nachádza v priestoroch Hofburgu a v rámci jednej vstupenky môžete navštíviť aj Cisárske apartmány a Striebornú komnatu.
Viedeň Pre deti

Lipicany – ozdoba cisárskeho dvora

Už viac ako 400 rokov sú lipicanské kone úzko spojené s rakúskou monarchiou. Habsburgovci, známi ako veľkí milovníci koní, dokázali krížením starošpanielského plemena vyšľachtiť súčasné elegantné plemeno, ktoré poznáme ako Lipicany.
Viedeň Zaujímavosti

Zámok Belvedér

Dvojicu protiľahlých mestských zámkov závidel princovi Eugenovi Savojskému svojho času aj viedenský cisársky dvor. Obe honosné rezidencie spájajú terasovito tvorené záhrady podľa vzoru francúzskeho Versailles, plné kvetinových záhonov, vysokých živých plotov, jazierok s fontánami a antických sôch. Prechádzky tu bývajú najkrajšie na prelome jari a leta.
Viedeň Múzeum

Múzeum a galéria Albertina

V minulosti bola súčasťou najväčšieho mestského paláca cisárskej rodiny Habsburgovcov, dnes je umeleckým múzeom a galériou medzinárodného významu. Návštevnícke rekordy zaznamenali mimoriadne výstavy Michelangela, Van Gogha, Dürera, Rubensa či Rembrandta.
Viedeň Pre deti

Práter – zábava a adrenalín

Viedenský Práter patrí medzi najobľúbenejšie zábavné parky v Európe. V jeho rozľahlom areáli nájdete vyše 250 rôznych atrakcií od bežnejších, až po tie najbláznivejšie. Areál je pre návštevníkov sprístupnený po celý rok 24 hodín denne, vstup do areálu nie je spoplatnený.
Viedeň Pre deti

ZOO Schönbrunn – najlepšia v Európe

Zoologická záhrada v areáli zámku Schönbrunn je najstaršou ZOO na svete a už niekoľkokrát bola vyhlásená za najlepšiu ZOO v Európe. Jej mottom je „zoologická záhrada so šťastnými zvieratami“. Žije tu približne 600 druhov živočíchov zo všetkých kontinentov.
Viedeň Múzeum

MuseumsQuartier – kultúrna moderna

V centre Viedne sa na ploche 9 hektárov rozprestiera  jeden z najväčších kultúrnych areálov na svete - Viedenská štvrť múzeí - MuseumsQuartier. Z pôvodných cisárskych stajní sa po rozsiahlej prestavbe vytvoril priestor pre takmer 60 kultúrnych inštitúcií, pribudli nové nádvoria s reštauráciami, kaviarňami, obchodíkmi a veľkorysé voľnočasové a odpočinkové zóny.
Viedeň Múzeum

Efezské múzeum v “Neue Burg”

V roku 1938 tu Adolf Hitler z balkóna pred zhromaždeným davom vyhlásil pripojenie Rakúska k nacistickému Nemecku. V súčasnosti tu sídli Kancelária prezidenta a Kongresové centrum, Rakúska národná knižnica, Svetové múzeum Viedeň a časť expozície Umeleckohistorického múzea s Efezským múzeom.