Vianočné trhy vo Viedni

Viedeň žije predvianočnou náladou. Je plná vianočných trhov (Christkindlmärkte). Takmer každá mestská časť má vlastný trh a v centre ich nájdete niekoľko. Ten najväčší, najstarší a najhonosnejší z trhov sa nachádza pred Viedenskou radnicou.

Otvorené
denne 10:00 – 21:30
piatok, sobota 10:00 – 22:00
Štedrý deň, 24.12. 10:00 – 19:00

História vianočných trhov

História vianočného trhu pred radnicou siaha až do roku 1843, kedy boli 5.12. po prvýkrát postavené stánky s označením  Nikolauský, – Vianočný, a Betelehemský („Nikolo-, Weihnachts- und Krippenmarkt“).

Čaro adventu v priestoroch radnice i pred ňou sa z diaľky hlási osvetlenou “Anjelskou alejou” a zdobenými vstupnými bránami do parku . Originálne zdobené stromčeky a rozprávkové bytosti  v parku pri Viedenskej radnici zanechajú dojem nielen deťom, ale aj nám dospelákom.

Trblietavá kulisa s voňavými dobrotami

Každým rokom sa toto miesto zmení na trblietavú kulisu, ohraničenú stovkami stánkov ponúkajúcich vianočné dekorácie, drobnosti, pochúťky a široko ďaleko rozvoniavajúce pečené gaštany, alebo sladkosti.

Korčuľovanie pred radnicou

Vychutnáte si rozprávkovú vianočnú atmosféru a keď si pribalíte korčule, môžete mať ešte aj nezabudnuteľný športový zážitok.
Tradične je pre fanúšikov korčuľovania priamo pred radnicou pripravená ľadová plocha pod šírym nebom o rozlohe 3000 metrov štvorcových s jedinečnou kulisou, svetieľkujúcich ozdobenách parkových stromov, ligotavých svetiel a to všetko s hudobným doprovodom.

Ak by vám bolo chladno, máte možnosťou zahriať so neodolateľne rozvoniavajúcim punčom. Tento rok už takzvaný malý ľadový zážitok „Der kleine Eistraum“ už začal, ten pravý, pre dospelých s názvom Viedenský ľadový zážitok „Der Wiener Eistraum začne v januári a potrvá až do marca.

Ceny na vianočnom trhu
Varené víno 4,00 €
Punč 4,00 €
Čaj 3,00 €
Horúca čokoláda 3,50 €
Pečené gaštany 9ks 3,00 €
Pečené mandle (100g) 3,50 €
Pečené zemiaky 2,00 €
Záloha za šálku 4,00 €

Adresa

Rathausplatz, 1010 Viedeň
www.christkindlmarkt.at