Dôležité UPOZORNENIE

S ohľadom na mimoriadnu situáciu v súvislosti s pandémiou koronavírusu, nemusia byť všetky informácie na stránke vždy aktuálne.

Ďakujeme za pochopenie.
Redakcia portálu rakusko.sk

Vianočné trhy vo Viedni

Viedeň žije predvianočnou náladou. Je plná vianočných trhov (Christkindlmärkte). Takmer každá mestská časť má vlastný trh a v centre ich nájdete niekoľko. Ten najväčší, najstarší a najhonosnejší z trhov sa nachádza pred Viedenskou radnicou.

Otvorené
denne 10:00 – 21:30
piatok, sobota 10:00 – 22:00
Štedrý deň, 24.12. 10:00 – 19:00

História vianočných trhov

História vianočného trhu pred radnicou siaha až do roku 1843, kedy boli 5.12. po prvýkrát postavené stánky s označením  Nikolauský, – Vianočný, a Betelehemský („Nikolo-, Weihnachts- und Krippenmarkt“).

Čaro adventu v priestoroch radnice i pred ňou sa z diaľky hlási osvetlenou “Anjelskou alejou” a zdobenými vstupnými bránami do parku . Originálne zdobené stromčeky a rozprávkové bytosti  v parku pri Viedenskej radnici zanechajú dojem nielen deťom, ale aj nám dospelákom.

Trblietavá kulisa s voňavými dobrotami

Každým rokom sa toto miesto zmení na trblietavú kulisu, ohraničenú stovkami stánkov ponúkajúcich vianočné dekorácie, drobnosti, pochúťky a široko ďaleko rozvoniavajúce pečené gaštany, alebo sladkosti.

Korčuľovanie pred radnicou

Vychutnáte si rozprávkovú vianočnú atmosféru a keď si pribalíte korčule, môžete mať ešte aj nezabudnuteľný športový zážitok.
Tradične je pre fanúšikov korčuľovania priamo pred radnicou pripravená ľadová plocha pod šírym nebom o rozlohe 3000 metrov štvorcových s jedinečnou kulisou, svetieľkujúcich ozdobenách parkových stromov, ligotavých svetiel a to všetko s hudobným doprovodom.

Ak by vám bolo chladno, máte možnosťou zahriať so neodolateľne rozvoniavajúcim punčom. Tento rok už takzvaný malý ľadový zážitok „Der kleine Eistraum“ už začal, ten pravý, pre dospelých s názvom Viedenský ľadový zážitok „Der Wiener Eistraum začne v januári a potrvá až do marca.

Ceny na vianočnom trhu
Varené víno 4,00 €
Punč 4,00 €
Čaj 3,00 €
Horúca čokoláda 3,50 €
Pečené gaštany 9ks 3,00 €
Pečené mandle (100g) 3,50 €
Pečené zemiaky 2,00 €
Záloha za šálku 4,00 €

Adresa

Rathausplatz, 1010 Viedeň
www.christkindlmarkt.at