Blog Template · Bootstrap v5.1

ZOO Schönbrunn

Zoologická záhrada v areáli zámku Schönbrunn je najstaršou ZOO na svete a už niekoľkokrát bola vyhlásená za najlepšiu ZOO v Európe.

Viedenská ZOO

Mottom viedenskej ZOO je „sme zoologická záhrada so šťastnými zvieratami“. Svoj domov tu má asi 700 druhov živočíchov zo všetkých kontinentov.

Areál zoologickej záhrady je skutočne rozľahlý, nájdete v ňom množstvo atrakcií, oddychových miest a zón s občerstvením. Najlepšie urobíte, ak si na výlet do Schönbrunnskej ZOO vyhradíte celý deň. Deti mladšie ako 14 rokov majú vstup povolený iba v sprievode rodičov.

V celom areáli platí zákaz vodenia psov a jazdy na bicykli. ZOO je sprístupnená po celý rok aj počas sviatkov. Posledný vstup je možný pol hodinu pred koncom návštevných hodín, v tej dobe sa už však väčšina pavilónov zatvára.

Vzácne pandy aj plávajúce medvede

V niekoľkých samostatných pavilónoch môžete pozorovať rôznorodosť klimatických pásiem, fauny a flóry pre ne typické. Pavilón dažďového pralesa Regenwald predstavuje pravú džungľu juhovýchodnej Ázie, púštny dom Wüstenhaus približuje život na púšti, akváriá a teráriá reprezentujú oblasť Amazonky a koralových útesov, v pavilóne Polarium sa presuniete do sveta tuleňov a tučniakov. Nie veľmi typickou prehliadkou môže byť Insektarium, ktoré obývajú rôzne druhy hmyzu.

Prezrieť si môžete park vzácnych pánd, nosorožcov, slonov, hrochov, šeliem, opíc a mnohých ďalších. Novinkou je zrekonštruovaný a rozšírený svet ľadových medveďov, ktoré po prvýkrát môžete sledovať pri plávaní pod vodou. Nepremeškajte program pravidelného kŕmenia, u niektorých zvierat je to často jediná možnosť, ako ich vidieť. Plán kŕmenia je k dispozícii online alebo si ho vezmete priamo pri vstupe do ZOO.

Vyhliadková jazda vláčikom

Vyhliadková jazda vláčikom v rámci ZOO ponúka možnosť pohodlne sa previezť medzi raňajkovým pavilónom cisára, pavilónom slonov a Tirolským dvorom. Vláčik premáva od 10:00 – 18:00 v 45-minútových intervaloch. Informácie k vyhliadkovej jazde po obvode celého zámockého areálu si môžete pozrieť tu. Celodenné vstupenky si môžete zakúpiť online, vyhnete sa tak rade pri pokladni.Viac informácií získate na domovskej stránke ZOO Schönbrunn aj v slovenskom jazyku.


Otváracie hodiny v ZOO Viedeň

Mesiac Otvorené
január 9:00 – 16:30
február 9:00 – 17:00
marec 9:00 – 17:30
apríl - september 9:00 – 18:30
október 9:00 - 17:30
november - december 9:00 - 16:30

Vstupné do ZOO Viedeň

Celodenné vstupné Cena
Dospelí 20,00 EUR
Deti a mládež (6-18 r.) 10,00 EUR
2 dospelí + 3 deti (6-18 r.) 60,00 EUR