Dôležité UPOZORNENIE

S ohľadom na mimoriadnu situáciu v súvislosti s pandémiou koronavírusu, nemusia byť všetky informácie na stránke vždy aktuálne.

Ďakujeme za pochopenie.
Redakcia portálu rakusko.sk

Práter – zábava a adrenalín

NavigáciaDiskusia

Viedenský Práter patrí medzi najobľúbenejšie zábavné parky v Európe. V jeho rozľahlom areáli nájdete vyše 250 rôznych atrakcií od bežnejších, až po tie najbláznivejšie. Areál je pre návštevníkov sprístupnený po celý rok 24 hodín denne, vstup do areálu nie je spoplatnený.

© Österreich Werbung, Fotograf: Diejun

Vstupenky si treba zakúpiť len na jednotlivé atrakcie. Hlavná sezóna začína 15. marca a trvá do 31. októbra, väčšina atrakcií je sprístupnená od 10.00–01:00.

Práterské NAJ

Najznámejšou je 65 metrov vysoké Obrie ruské kolo (Riesenrad), ktoré svojou mohutnou siluetou už z diaľky púta pozornosť. O tomto symbole Prátru a Viedne sa hovorí, že kto sa na ňom aspoň raz nepreviezol, nebol skutočne vo Viedni.

Vstupenky: Dospelí 9,50 €/ Študenti 8,50 €/ Deti (3- do dovŕšenia 14r.) 4,00 €. Deti do dovŕšenia 3 rokov majú lístok zadarmo. Rodinné vstupenky: 2 dospelí + 2 detí do 14r. 24,00 €/ 2 dospelí + 3 deti 25,00 €/ 2 dospelí + 4 deti 26,00 €

Medzi najvyhľadávanejšie atrakcie patrí Múzeum voskových figurín Madame Tussauds. Nájdete tu celý rad prominentných osobností z histórie i súčasnosti, zo sveta politiky, vedy, športu, hudobnej a filmovej scény. Prístup k figurínam je bezbariérový, môžete sa vyfotografovať v ich bezprostrednej blízkosti. Múzeum je otvorené denne od 10:00–18:00, posledný vstup o 17:00.

Vstupenky: Mládež a dospelí 20,50 €/ Deti (4-14r. vrátane) 16,50 €. Deti do dovŕšenia 4 rokov majú vstup zadramo. Pokiaľ si lístky zakúpite online, ušetríte 20-30% a zaplatíte pre mládež a dospelých 16,40 €/ deti (4-14r. vrátane) 13,20 €.

Viac informácii nájdete na domovskej stránke múzea v nemeckom a anglickom jazyku.  

Rýchla jazda na suchu aj na vode 

Kto má radšej poriadnu dávku adrenalínu, užije si rýchlu jazdu na horských dráhach na suchu (Megablitz), na vode (Wildalpenbahn, Aqua Gaudi) alebo v úplnej tme s laserovou šou (Darkride Insider). Najvyšší reťazový kolotoč na svete (Praterturm) s výškou 117 m roztáča návštevníkov rýchlosťou 60 km/h.  Katapulty vystreľujú do výšky rýchlosťou 100 km/h (Turbo Boost), 37 metrov vysoká U-rampa (Boomerang) dosahuje rýchlosť 85 km/h. O zábavu sa vám postará aj niekoľko motokárových dráh a autodromov, strašidelné domy, rozprávkové jaskyne, strelnice, bludiská, trampolíny, hojdačky, šmykľavky a mnoho ďalších atrakcií. Ceny vstupeniek sa pohybujú od 3,00 EUR vyššie. Zoznam všetkých atrakcií nájdetete tu.

Popri zábave tu nájdete taktiež priestor na oddych a prechádzku, park je obľúbeným relaxačným miestom Viedenčanov. Pre deti je upravených niekoľko detských ihrísk, navštíviť sa dá tiež planetárium, golfový klub, bowling, využiť plaváreň a reštaurácie s občerstvením. V lete si tu môžete zahrať futbal, baseball, pozemný hokej, tenis, zabehať si či zajazdiť na koni. V zime sa dá bežkovať, sánkovať alebo korčuľovať.

Adresa

Prater Wien
Tiefstraße – Ausstellungsstraße
1020 Wien
Tel.: +43/1/728 05 16
E-mail: info@wiener-prater.at
Web: www.prater.at

 

Ukáž na mape

Miesta spomenuté v článku

marker

Práter

Viedenský Práter patrí medzi najobľúbenejšie zábavné parky v Európe. V jeho rozľahlom areáli nájdete vyše 250 rôznych atrakcií od bežnejších, až po tie najbláznivejšie. Areál je pre návštevníkov sprístupnený po celý rok 24 hodín denne, vstup do areálu nie je spoplatnený.
Ukáž na mape Cesta sem