Dôležité UPOZORNENIE

S ohľadom na mimoriadnu situáciu v súvislosti s pandémiou koronavírusu, nemusia byť všetky informácie na stránke vždy aktuálne.

Ďakujeme za pochopenie.
Redakcia portálu rakusko.sk

ZOO Viedeň

Zoologická záhrada v areáli zámku Schönbrunn je najstaršou ZOO na svete a už niekoľkokrát bola vyhlásená za najlepšiu ZOO v Európe.

Navigovať sem Otváracie hodiny Vstupné

Výlet na celý deň

Mottom viedenskej ZOO je „sme zoologická záhrada so šťastnými zvieratami“. Svoj domov tu má asi 700 druhov živočíchov zo všetkých kontinentov.

Areál zoologickej záhrady je skutočne rozľahlý, nájdete v ňom množstvo atrakcií, oddychových miest a zón s občerstvením.  Najlepšie urobíte, ak si na výlet do Schönbrunnskej ZOO vyhradíte celý deň. Deti mladšie ako 14 rokov majú vstup povolený iba v sprievode rodičov.

Viedenská ZOO Schönbrunn je najstaršou ZOO na svete a už päťkrát za sebou získala ocenenie za najlepšiu ZOO v Európe.

V celom areáli platí zákaz vodenia psov a jazdy na bicykli. ZOO je sprístupnená po celý rok aj počas sviatkov. Posledný vstup je možný pol hodinu pred koncom návštevných hodín, v tej dobe sa už však väčšina pavilónov zatvára.

Návšteva viedenskej ZOO sa teraz oplatí ešte viac

Pokiaľ využijete zľavový kupón, ktorý si jednoducho stiahnete tu na našej stránke, môžete ušetriť pri návšteve viedenskej zoologickej záhrady na každú dospelú osobu 4 eurá a na každé dieťa 2 eurá. Keď odovzdáte vytlačený kupón pri kúpe vstupeniek v pokladni ZOO, okamžite dostanete zľavu na vstupné.

  • Zľavový kupón platí do 31.12.2021
  • Jeden vytlačený kupón platí maximálne pre dve dospelé osoby a tri deti
  • Zľavový kupón sa nedá kombinovať so zľavnenou rodinnou vstupenkou (použitie zľavového kupónu je výhodnejšie ako rodinná vstupenka za 60 €)
  • Pokiaľ by vás bolo viac, vytlačte si jednoducho viac kupónov. Je to také jednoduché
  • Zľavový kupón musí byť vytlačený na papieri!

Vzácne pandy aj plávajúce medvede

V niekoľkých samostatných pavilónoch môžete pozorovať rôznorodosť klimatických pásiem, fauny a flóry pre ne typické.  Pavilón  dažďového pralesa Regenwald predstavuje pravú džungľu juhovýchodnej Ázie, púštny dom Wüstenhaus približuje život na púšti, akváriá a teráriá reprezentujú oblasť Amazonky a koralových útesov, v pavilóne Polarium sa presuniete do sveta tuleňov a tučniakov. Nie veľmi typickou prehliadkou môže byť Insektarium, ktoré obývajú rôzne druhy hmyzu.

Foto: Norbert Potensky, zoovienna.at
Foto: Norbert Potensky, zoovienna.at

Prezrieť si môžete park vzácnych pánd, nosorožcov, slonov, hrochov, šeliem, opíc a mnohých ďalších. Novinkou je zrekonštruovaný a rozšírený svet ľadových medveďov, ktoré po prvýkrát môžete sledovať pri plávaní pod vodou. Nepremeškajte program pravidelného kŕmenia, u niektorých zvierat je to často jediná možnosť, ako ich vidieť. Plán kŕmenia je k dispozícii online alebo si ho vezmete priamo pri vstupe do ZOO.

Vyhliadková jazda vláčikom

Vyhliadková jazda vláčikom v rámci ZOO ponúka možnosť pohodlne sa previezť medzi raňajkovým pavilónom cisára, pavilónom slonov a Tirolským dvorom. Vláčik premáva od 10:00 – 18:00 v 45-minútových intervaloch. Informácie k vyhliadkovej jazde po obvode celého zámockého areálu si môžete pozrieť tu. Celodenné vstupenky si môžete zakúpiť online, vyhnete sa tak rade pri pokladni.Viac informácií získate na domovskej stránke ZOO Schönbrunn aj v slovenskom jazyku.

Otváracie hodiny

Otváracie hodiny ZOO Viedeň
január9:00 – 16:30
február9:00 – 17:00
marec9:00 – 17:30
apríl - september9:00 – 18:30
október9:00 - 17:30
november - december9:00 - 16:30

Vstupné

Celodenné vstupné do ZOO
Dospelí20,00 EUR
Deti a mládež (6-18 r.)10,00 EUR
2 dospelí + 3 deti (6-18 r.)60,00 EUR
*Deti do dovŕšenia 6 rokov majú vstup zdarma
Celodenné vstupné pre skupiny 10+
Dospelí18,00 EUR
Deti a mládež (6 - 18 r.)9,00 EUR
Jazda vláčikom
Dospelí2,00 EUR
Deti a mládež (do 14 r.) 1,00 EUR

Web a kontakt

ZOO Schönbrunn je najstaršia ZOO na svete. Bola založená v roku 1752 cisárom Františkom Štefanom Lotrinským, manželom Márie Terézie. ZOO Schönbrunn je súčasťou svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a bola už päťkrát (2008, 2010, 2012, 2014, 2018) vyhlásená za najlepšiu ZOO v Európe.
Ukáž na mape (6 lokalít)

Miesta spomenuté v článku

marker

Hlavný vchod do ZOO

Hlavný vchod HIETZING je najbližšie k stanici Metra U4 "Hietzing"
Ukáž na mape Cesta sem
marker

Bezplatné parkovanie na ulici

Bezplatné parkovanie na ulici Seckendorff-Gudent-Weg. Často tu býva plno.
Ukáž na mape Cesta sem
marker

Parkovaci dom P+R Hütteldorf

Parkovanie za 3,60 € /deň, len 3,5 km od vstupu ZOO. Priame spojenie k ZOO linkou metra U4.
Ukáž na mape Cesta sem
marker

Vchod NEPTUN

Tento chod je vhodný, ak pred, alebo po návšteve ZOO si ešte chcete pozrieť centrálne záhrady zámku Schönbrunn.
Ukáž na mape Cesta sem
marker

Vchod TIROLER GARTEN

Tento vchod je vhodné použiť keď parkujete v bezplatnej zóne na ulici Seckendorff-Gudent-Weg, alebo plánujete navštíviť reštauráciu Tirolergarten.
Ukáž na mape Cesta sem
marker

Parkovaci dom P+R Erdberg

Veľké záchytné parkovisko pri príjazde do Viedne z Bratislavy.
Ukáž na mape Cesta sem