ZOO Viedeň

Zoologická záhrada v areáli zámku Schönbrunn je najstaršou ZOO na svete a už niekoľkokrát bola vyhlásená za najlepšiu ZOO v Európe.

Navigovať sem Otváracie hodiny Vstupné

Mottom viedenskej ZOO je „sme zoologická záhrada so šťastnými zvieratami“. Svoj domov tu má asi 600 druhov živočíchov zo všetkých kontinentov.

Výlet na celý deň

Areál zoologickej záhrady je skutočne rozľahlý, nájdete v ňom množstvo atrakcií, oddychových miest a zón s občerstvením.  Najlepšie urobíte, ak si na výlet do Schönbrunnskej ZOO vyhradíte celý deň. Deti mladšie ako 14 rokov majú vstup povolený iba v sprievode rodičov. V celom areáli platí zákaz vodenia psov a jazdy na bicykli. ZOO je sprístupnená po celý rok aj počas sviatkov. Posledný vstup je možný pol hodinu pred koncom návštevných hodín, v tej dobe sa už však väčšina pavilónov zatvára.

Návšteva viedenskej ZOO sa teraz oplatí ešte viac

Pokiaľ využijete zľavový kupón, ktorý si jednoducho stiahnete tu na našej stránke, môžete ušetriť pri návšteve viedenskej zoologickej záhrady na každú dospelú osobu 4 eurá a na každé dieťa 2 eurá. Keď odovzdáte vytlačený kupón pri kúpe vstupeniek v pokladni ZOO, okamžite dostanete zľavu na vstupné.

  • Zľavový kupón platí do 31.12.2019
  • Jeden vytlačený kupón platí maximálne pre dve dospelé osoby a tri deti
  • Zľavový kupón sa nedá kombinovať so zľavnenou rodinnou vstupenkou (použitie zľavového kupónu je výhodnejšie ako rodinná vstupenka za 60 €)
  • Pokiaľ by vás bolo viac, vytlačte si jednoducho viac kupónov. Je to také jednoduché
  • Zľavový kupón musí byť vytlačený na papieri!

Vzácne pandy aj plávajúce medvede

V niekoľkých samostatných pavilónoch môžete pozorovať rôznorodosť klimatických pásiem, fauny a flóry pre ne typické.  Pavilón  dažďového pralesa (Regenwald) predstavuje pravú džungľu juhovýchodnej Ázie, púštny dom (Wüstenhaus) približuje život na púšti, akváriá a teráriá reprezentujú oblasť Amazonky a koralových útesov, v pavilóne Polarium sa presuniete do sveta tuleňov a tučniakov. Nie veľmi typickou prehliadkou môže byť Insektarium, ktoré obývajú rôzne druhy hmyzu.

Foto: Norbert Potensky, zoovienna.at
Foto: Norbert Potensky, zoovienna.at

Prezrieť si môžete park vzácnych pánd, nosorožcov, slonov, hrochov, šeliem, opíc a mnohých ďalších. Novinkou je zrekonštruovaný a rozšírený svet ľadových medveďov, ktoré po prvýkrát môžete sledovať pri plávaní pod vodou. Nepremeškajte program pravidelného kŕmenia, u niektorých zvierat je to často jediná možnosť, ako ich vidieť. Plán kŕmenia je k dispozícii online alebo si ho vezmete priamo pri vstupe do ZOO.

Vyhliadková jazda vláčikom

Vyhliadková jazda vláčikom v rámci ZOO ponúka možnosť pohodlne sa previezť medzi raňajkovým pavilónom cisára, pavilónom slonov a Tirolským dvorom. Vláčik premáva od 10:00 – 18:00 v 45-minútových intervaloch. Informácie k vyhliadkovej jazde po obvode celého zámockého areálu si môžete pozrieť tu.

Celodenné vstupenky si môžete zakúpiť online, vyhnete sa tak rade pri pokladni.

Viac informácií získate na domovskej stránke ZOO Schönbrunn aj v slovenskom jazyku.

Otváracie hodiny

Otváracie hodiny ZOO Viedeň
január9:00 – 16:30
február9:00 – 17:00
marec9:00 – 17:30
apríl – september9:00 – 18:30
október9:00 – 17:30
november – december9:00 – 16:30

Vstupné

Celodenné vstupné do ZOO
Dospelí20,00 EUR
Deti a mládež (6-18r.)10,00 EUR
2 dospelí + 3 deti (6–18r.)60,00 EUR
*Deti do dovŕšenia 6 rokov majú vstup zdarma
Jazda vláčikom
Dospelí2,00 EUR
Deti a mládež (do 14r.)1,00 EUR
Celodenné vstupné pre skupiny 10+
Dospelí18,00 EUR
Deti a mládež (6 - 18r.)9,00 EUR

Lokality spomenuté v článku

marker

Hlavný vstup do ZOO

Zoologická záhrada v areáli zámku Schönbrunn je najstaršou ZOO na svete a už niekoľkokrát bola vyhlásená za najlepšiu ZOO v Európe.