Výlety

Filtrovať podľa:

Viedenský Oktoberfest 2018

Viedeň

Keď sa povie Oktoberfest, väčšina znalcov piva si predstaví mníchovské pivné slávnosti. Titul najväčšieho pivného festivalu mu už asi nikto nezoberie. Mníchovský Oktoberfest ...

Hore nohami a dole hlavou!foto

Výlety

Každý z nás má miestami pocit, že jeho život je hore nohami, alebo dole hlavou. V Rakúsku máte možnosť zažiť, aké by to naozaj bolo, keby sa Vám jedného dňa obrátila domácnosť hore ...

Salzburg – rodisko hudobného géniafoto

Výlety

Svetové dedičstvo UNESCO, rodisko Wolganga Amadea Mozarta, stredisko hudby, univerzitné mesto na úpätí Salzburgských Álp, dôležitý dopravný uzol, mesto s bohatou históriou a krásnym ...

Salzkammergut – sen pre milovníkov jazierfoto

Výlety

Ešte máte zopár voľných dní v kalendári počas leta a hľadáte spôsob a miesto na rekreáciu? Láka Vás rakúska príroda? Pozreli by ste sa na cisárske letné sídlo a už sa Vám minuli ...

Viedenská ZOO

Viedeň

Zoologická záhrada v areáli zámku Schönbrunn je najstaršou ZOO na svete a už niekoľkokrát bola vyhlásená za najlepšiu ZOO v Európe.

Zámky v Laxenburgufoto

Výlety

História už z čias Márie Terézie dýcha v Laxenburgu na každom kroku. Bývala tu aj Sisi s manželom a ich synom, korunným princom Rudolfom.

Carnuntum – brána v čase do Rímskej ríšefoto

Výlety

Carnuntum, najväčšie archeologické náleziskom v Rakúsku je skvelým tipom na rodinný výlet, ktorý ponúka cestu v čase do obdobia Rímskej ríše, čias gladiátorov a cisárov.

Región Wachau – putovanie nielen za vínom

Výlety

Len 1,5 hodiny cesty autom z Bratislavy sa nachádza oblasť Wachau, ktorá patrí ku svetovému dedičstvu UNESCO.

Rozhľadňa Königswarte

Výlety

Rozhľadňa na vrchu Königswarte patrí neodmysliteľne k panoráme najbližšieho rakúskeho kopca pri pohľade z Bratislavy.

Bociany v Marcheggu

Výlety

Výnimočný pohľad z bezprostrednej blízkosti na najväčšiu kolóniu asi stovky bocianov bielych, v strednej Európe, privádza do dedinky Marchegg množstvo pozorovateľov aj zo Slovenska.

Zámok Schloss Hof

Výlety

Zámok Schloss Hof je pri pohľade z Devína a najmä z kopca Devínska kobyla neprehliadnuteľnou dominantou rakúskeho brehu rieky Moravy. Vďaka cyklomostu je už aj pre nás len "na skok"

Seegrotte – najväčšie podzemné jazero v Európe

Výlety

Seegrotte, jaskyňa s prírodným jazerom, spája podzemnú krásu s fascinujúcimi príbehmi z histórie dávnej aj nedávnej.

Neziderské jazerofoto

Výlety

Stepné Neziderské jazero, ako prírodná dominanta severného Burgenlandu, si získala aj mnohých Slovákov. Popri kúpaní ponúka aj atraktívnu jednodňovú cykloturistiku a gastroturistiku.

Kúpalisko Bruck an der Leitha

Výlety

Kúpalisko Bruck an der Leitha je od Bratislavy vzdialené 40 km a je obľúbeným miestom najmä pre rodiny s deťmi.

Kúpalisko Prellenkirchen

Výlety

Kúpalisko v Prellenkirchene je od Bratislavy vzdialené len 20 km a podobne ako ostatné kúpaliská v rakúskom pohraničí, aj Prellenkirchen ponúka svojim návštevníkom dobre vybavený areál.

Kúpalisko Hainburg

Výlety

Kúpalisko Bergbad v pohraničnom mestečku Hainburg sa medzi Bratislavčanmi teší veľkej obľube. Od Bratislavy je vzdialené len 16 km a je pohodlne dostupné autom, autobusom či na bicykli.