Dôležité UPOZORNENIE

S ohľadom na mimoriadnu situáciu v súvislosti s pandémiou koronavírusu, nemusia byť všetky informácie na stránke vždy aktuálne.

Ďakujeme za pochopenie.
Redakcia portálu rakusko.sk

Hore nohami a dole hlavou!

FotogalériaNavigáciaDiskusia

Každý z nás má miestami pocit, že jeho život je hore nohami, alebo dole hlavou. V Rakúsku máte možnosť zažiť, aké by to naozaj bolo, keby sa Vám jedného dňa obrátila domácnosť hore nohami.

Hlavne rodičia s malými deťmi vedia, že niekedy večer po celom dni doma vyzerá ich domácnosť, akoby bola hore nohami. Táto predstava, fráza používaná na zdôraznenie toho, že deti robia neporiadok sa vďaka architektom stala skutočnosťou na viacerých miestach. Jedno z nich je aj v Rakúsku v spolkovej krajine Tirolsko v meste Terfens. Naprojektovaním, zariadením a otvorením tohto domu si v roku 2012 splnili sen dvaja poľskí architekti – Marek Rozanski a Irek Glowacki.

V tomto dome môžete vnímať svet z pohľadu netopiera a užiť si fakt, že známe každodenné veci sa stávajú zaujímavými a neobyčajnými. Nielenže dom stojí na streche, ale aj celé jeho zariadenie, ako keby „viselo v lufte“. Dokonca aj auto v garáži Vám visí nad hlavou.

Ceny

Dospelí 8, 50€
Zľavnení (deti od 5 – 16 rokov, študenti, dôchodcovia) 7, 50€
Rodina (1 dospelí + dieťa) 13€
Rodina (2 dospelí + dieťa) 19€, každé ďalšie dieťa 6€
Skupiny od 15 ľudí – dospelí  7, 50€
Skupiny od 15 ľudí – zľavnení  6, 50€

Deti do 4 rokov majú vstup zadarmo.

Adresa

Stublerfeld 1
6123 Terfens (Vomperbach)
Rakúsko

Tel.: 0043 (0) 5242 21 720
Mail.: info@hausstehtkopf.at

Otváracie hodiny

Otvorené od pondelka do nedele

Máj, Jún, September, Október 10:00 – 17:30
Júl, August – 9:00 – 19:00
November – Apríl – 10:00 – 16:00

Viac info: hausstehtkopf.at

Ukáž na mape

Miesta spomenuté v článku

marker

Haus steht Kopf

Každý z nás má miestami pocit, že jeho život je hore nohami, alebo dole hlavou. V Rakúsku máte možnosť zažiť, aké by to naozaj bolo, keby sa Vám jedného dňa obrátila domácnosť hore nohami.
Ukáž na mape Cesta sem