Dôležité UPOZORNENIE

S ohľadom na mimoriadnu situáciu v súvislosti s pandémiou koronavírusu, nemusia byť všetky informácie na stránke vždy aktuálne.

Ďakujeme za pochopenie.
Redakcia portálu rakusko.sk

Zámok Niederweiden

Zámok Niederweiden, pôvodne letné poľovnícke sídlo, sa spája s menami ako Eugen Savojský či Mária Terézia. Francúzsky šarm zámku si najlepšie vychutnáte na niektorej z tematických výstav, ktoré sa konajú v zámku zvyčajne od marca až do novembra.

Navigovať sem Otváracie hodiny Vstupné

Letný lovecký zámok Eugena Savojského a Márie Terézie je od svojho známeho suseda, zámku Schloss Hof, vzdialený len 3 kilometre. Jeho história siaha do roku 1693, keď jeho výstavbou poveril gróf Ernst Rüdiger von Starhemberg známeho architekta Fischera von Erlacha.

Čím vás zámok prekvapí

Ak ste už navštívili zámok Schloss Hof, isto si pamätáte pedantne usporiadanú barokovú záhradu zámku. Bol to však práve princ Eugen Savojský, ktorý nielen spojil obidve panstvá, ale zároveň dal zriadiť záhrady zámku Niederweiden – avšak už v rokokovom štýle. Ten dal priestor na vznik množstvu pestrých a romantických zákutí, preto prechádzku v záhradách určite nevynechajte z vašich plánov.

Zámok Niederweiden je otvorený každý deň od marca do novembra

Skutočný rozkvet zámku nastal za čias Márie Terézie. Z prestavby zámku sa dodnes zachovali napríklad stropná maľba oválnej sály s exotickými motívmi alebo čínske nástenné maľby v slávnostnej sále. Ako zázrakom sa dodnes zachovala aj lovecká baroková kuchyňa, a to s pôvodným zariadením. Atmosféru zámku si môžete vychutnať aj v kaviarni (10:00 – 18:00).

Kedy navštíviť zámok

Zámok Niederweiden si naozaj vychutnáte kedykoľvek od marca do novembra, keď jeho priestory hostia rôzne tematické výstavy. Najčastejšou témou je, pochopiteľne, slávna minulosť zámku a jeho majiteľov.

Preto námetom výstav býva najmä poľovníctvo a lov – poľovnícke obrazy a trofeje či slávne revíry Habsburgovcov, ale aj umenie. V poslednej dobe však čoraz častejšie narazíte na súčasné témy, čo možno činí – aj opakovanú – návštevu zámku atraktívnou, ak aj história nie je práve váš chlebíček.

Most Donaubrücke

Ako sa k nemu dostať

Autom sa na zámok dostanete z Bratislavy smerom na Hainburg, za ktorým prejdete Dunaj cez most Donaubrücke. Následne už len pokračujete rovno, až po prave strane zbadáte zámok a odbočku na parkovisko.

Otváracie hodiny

Vstup do zámku (15. marec až 17. november)
Každý deň v týždni10:00 - 18:00

Vstupné

Vstupné do zámku
Dospelí10 EUR
Deti (6 - 18 r.)6 EUR
Dospelí (Schloss Hof + Niederweiden)19 EUR
Deti (Schloss Hof + Niederweiden)11 EUR
Prehliadka so sprievodcom (EN/DE/SK)3 EUR / 6 EUR
Ukáž na mape (2 lokalít)

Miesta spomenuté v článku

marker

Zámok Niederweiden

Zámok Niedeweiden si najlepšie vychutnáte spolu s niektorou z tematických výstav, ktoré sa na zámku konajú od marca až do novembra.
Ukáž na mape Cesta sem
marker

Parkovisko

Vjazd na parkovisko zámku Niederweiden
Ukáž na mape Cesta sem