Dôležité UPOZORNENIE

S ohľadom na mimoriadnu situáciu v súvislosti s pandémiou koronavírusu, nemusia byť všetky informácie na stránke vždy aktuálne.

Ďakujeme za pochopenie.
Redakcia portálu rakusko.sk

Zámok Schloss Hof

NavigáciaDiskusia

Zámok Schloss Hof je pri pohľade z Devína a najmä z kopca Devínska kobyla neprehliadnuteľnou dominantou rakúskeho brehu rieky Moravy. Vďaka cyklomostu je už aj pre nás len "na skok"

©Schloss Hof/ Hertha Hurnaus

Autom, na bicykli či pešo, výlet na zámok Schloss Hof je zaujímavý tip na spestrenie popoludnia. Vďaka Cyklomostu slobody sa ponad rieku Moravu spojila bratislavská časť Devínska Nová Ves s rakúskym brehom.

Cesta pre peších a cyklistov vedie priamo na zámok a je dlhá necelé 3 kilometre. Nemčiny sa obávať netreba, dohovoriť sa dá aj po slovensky.

Zabudnutý zámok

Zámok Schloss Hof dal  postaviť začiatkom 18. storočia jeden z najbohatších mužov svojej doby, princ Eugen Savojský. Reprezentatívne vidiecke sídlo s pôsobivou architektúrou a terasovitými záhradami slúžilo na oddych a poľovačky. Svoju dnešnú podobu získal po prestavbe za čias Márie Terézie. Nasledujúce obdobie cisársky dvor nejavil o usadlosť záujem, cenný mobiliár bol prevezený do Viedne a zámok sa stal na dlhé obdobie sídlom armády. V čase 2. svetovej vojny tu sídlil nemecký Wehrmacht, po vojne vojaci Červenej armády.

Schloss Hof má čo ukázať

Po rozsiahlej rekonštrukcii sa v roku 2005 podarilo sprístupniť niekoľko zreštaurovaných miestností s kaplnkou. Podľa pôvodných historických nákresov prebiehala aj revitalizácia krásnej barokovej záhrady so siedmimi terasami, niekoľkými fontánami, pavilónmi, sochami a pestrými kvetinovými záhonmi.

Skromnejšiu stálu expozíciu dokonale vyvažuje bohatý kultúrny program, tradičné slávnosti aj mimoriadne výstavy. Deti sa môžu tešiť na farmu so zvieratami, chovajú tu poníky, biele oslíky, ovce, kozy, ťavy aj lamy. Na statku sa pestujú bylinky a v malých dielňach sa predvádzajú tradičné remeslá. Od štvrtka do nedele sa návštevníci môžu previezť na kočoch. Medzí obľúbené podujatia patria napríklad Veľkonočné a Vianočné trhy, Jarné a jesenné dni záhrad, Barokový sprievod zvierat, Slávenie Turíc, Veľká slávnosť koní, Dožinková slávnosť či Šarkaniáda.

Slávnosti zvykne sprevádzať ľudová hudba a tanec, ukážka miestnych zvykov, či jarmok tradičných výrobkov. Domáci prichádzajú na slávnosti oblečení v miestnych krojoch, ktoré sú veľmi obľúbené a populárne aj medzi mládežou. Panuje tu veľmi prirodzená a uvoľnená atmosféra.

V celom areáli platí zákaz vstupu so psom a bicyklom.

Otváracia doba

Zámok, záhrady a statok sú sprístupnené po celý rok, v zimnom období je prevádzka obmedzená.
Letná sezóna 15.3. – 29.11.2018 denne od 10:00 – 18:00
Zimná sezóna 30. 11. 2017 – 14.3.2018 víkendy a rakúske sviatky od 10:00 – 16:00
Vianočné trhy cez víkendy v advente od 10:00 – 20:00
Otvorené aj v dňoch 25.12., 26.12. a 31.12.

Vstupné

 Areál Schloss Hof Zámok + záhrady + statok Veľkonočné a vianočné trhy
Dospelí 13,00 € 6,00 €
Deti a mládež (6-18 rokov) 8,00 € 3,00 €
Rodinná vstupenka (2 dospelí+3 deti) 34,00 € 15,00 €

Deti do dovŕšenia 6 rokov majú vstup zadarmo. 

Za prehliadku so sprievodcom sa platí príplatok 3,00 €/osoba.

Pri špeciálnych podujatiach a nových výstavách platí osobitné vstupné.

Bližšie informácie k cenám získate na domovskej stránke zámku aj v slovenskom jazyku.

Adresa

Schloss HOF
Schloss Hof 1
2294 Schloss Hof
Tel.: +43/0/228 520 000
E-mail: office@schlosshof.at
Web: www.schlosshof.at/sk

Ukáž na mape (2 lokalít)

Miesta spomenuté v článku

marker

Zámok Schloss Hof

Zámok Schloss Hof je pri pohľade z Devína a najmä z kopca Devínska kobyla neprehliadnuteľnou dominantou rakúskeho brehu rieky Moravy. Vďaka cyklomostu je už aj pre nás len "na skok"
Ukáž na mape Cesta sem
marker

Parkovisko

Ukáž na mape Cesta sem