Dom mora vo Viedni
Dom mora vo Viedni

Dom mora vo Viedni

Čarovný podmorský svet

Dom mora je plný života a farieb, v akváriách nájdete sladkovodné i morské živočíchy z tropických oblastí, koraly, sasanky, morské koníky, raje, murény a mnoho ďalších. Priamo uprostred je vybudované najväčšie morské akvárium v Rakúsku, ktoré presahuje priestor dvoch podlaží. Zaujímavý pohľad na život pod vodou a pocit bezprostrednej blízkosti vytvára takzvané „morské oko“, výklenok v tvare pologule, cez ktoré sa ocitnete priamo v akváriu.

Dom mora sídli v desaťposchodovej veži, pôvodne určenej na protileteckú obranu. Na každé poschodie veže sa dá dostať pešo alebo výťahom. Na streche sa nachádza vyhliadková terasa, odkiaľ je krásny výhľad na celú Viedeň.

Praktickým riešením je vyviesť sa výťahom na najvyššie poschodie a následne začať prehliadku dolu po schodoch.

Ryby,  pavúky, hady a krokodíly

Okrem života pod vodou ponúka Dom mora aj prehliadku terárií a života na súši. Nájdete tu škorpióny, rôzne druhy pavúkov a hadov, tarantuly, pytóny, jedovaté mamby, krokodíly a takisto najväčšieho suchozemského kraba na svete. Jeho veľkosť dosahuje až 40 cm.

Kontakt so zvieratkami

V Dome mora môžete zvieratá nielen pozorovať, ale si ich aj pohladkať. V akváriu hneď pri vstupe sa môžu deti zahrať s okrasnými koi kaprami, v časti tropického domu (Tropenhaus) zasa voľne pobehujú rôzne druhy malých opíc, preletujú papagáje a skrývajú sa netopiere.

Kŕmenie žralokov, piraní a plazov

Či už sa rozhodnete navštíviť Dom mora počas týždňa alebo cez víkend, nepremeškajte program pravidelného kŕmenia, či potápanie so žralokmi. Program je rozvrhnutý tak, aby ani jeden deň v týždni nebol „bežný“, avšak ak chcete zažiť napríklad kŕmenie žralokov, mali by ste naplánovať vašu návštevu na pondelok, stredu alebo piatok.

Otváracie hodiny
Denne 9:00 - 20:00

Kaviareň Sharky v dome mora je otvorená denne od 10:00 do 19:00.

Reštaurácia 360° OCEAN SKY je otvorená denne od 9:00 do 23:00, v piatok a sobota do 02:00.

Cenník EUR
Dospelí 21,90
Zľavnený lístok* 16,40
Deti a mládež (6-15 rokov) 9,80
Deti (3-5 rokov) 6,50

*Zľava sa vzťahuje na: dôchodcov, študentov (od 16r.) a osoby so zdravotným postihnutím po predložení príslušného preukazu. Zľavnené vstupné neplatí cez víkend a sviatky.

Deti (0-3 roky) bezplatne.

Pre skupinové zľavy pozri "Praktické informácie".

Príjazd MHD

 • Metro U3 (Stanica Neubaugasse)
 • Autobus 13A (Stanica Haus des Meeres)
 • Autobus 14A (Stanica Haus des Meeres)
 • Autobus 57A (Stanica Haus des Meeres)

Príjazd autom

Do Viedne môžete ísť aj bez diaľničnej známky. V tom prípade si musíte dať pozor, aby ste neodbočili na diaľnicu. Cesta sa tým určite predĺži, ale pri jednodňovom výlete môžete ušetriť pár eur. Do Viedne sa dostanete cez hraničný priechod Petržalka- Berg a ďalej po ceste B9 cez Schwechat. Odporúčame vždy používať navigáciu. Nezabudnite si však vypnúť používanie diaľníc.  

Parkovanie

Dom mora sa nachádza blízko nákupnej ulice Mariahilfer Strasse. Parkovanie v blízkosti Domu mora môže byť dosť komplikované, je výhodné využiť niektoré z parkovísk P+R. Pri parkovaní na uliciach platia zóny krátkodobého parkovania. Parkovanie cez pracovné dni je spoplatnené s dĺžkou parkovania na max. 2h. Parkovanie cez víkendy a sviatky je bezplatné a bez časových obmedzení. Na niektorých uliciach v centre mesta platia obmedzenia aj v sobotu. Tieto miesta sú označené značkami.  

 • Pondelok - piatok (max 2h.) od 9:00 - 22:00 hod.
 • Počas víkendov a sviatkov je parkovanie na ulici vo Viedni zadarmo.

Na parkovanie v krátkodobých parkovacích zónach je nutné použiť parkovaciu kartu. Začiatok zóny príslušného obvodu je označený značkou, koniec však už nie, preto si treba všímať, v ktorom obvode sa nachádzate. Úhrada parkovného pri parkovaní na ulici je možná aj cez aplikácie, v ktorých sa človek musí registrovať.

Skupinové zľavy

Na každých 10 platiacich osôb má jedna sprevádzajúca osoba vstup do Domu mora zdarma.

Domáce zvieratá

Všetky domáce zvieratá majú vstup do Domu mora zakázaný.

Detské kočíky a kolobežky

Detské kočíky môžu návštevníci odložiť na prízemí pri vstupe do Domu mora.

Osoby na invalidnom vozíku

Jedna sprevádzajúca osoba pre osobu na invalidnom vozíku má vstup do Domu mora zdarma. Na každé poschodie sa dostanete výťahom.

Fajčenie

V celom objekte je zakázané fajčiť. Výnimkou je terasa na 11. poschodí a vonkajšie schodisko na 4. poschodí.

Nerušte prosím zvieratá

 • Používanie blesku fotoaparátov a mobilov nie je dovolené.
 • Taktiež je zakázané klopať na akvária.
 • Žiadame návštevníkov aby neboli nadmerne hluční.
 • Do priestorov akvárií, terárií a ostatných priestorov pre zvieratá sa nesmú hádzať ani umiestňovať žiadne predmety a jedlo.
 • V priestoroch bez bariér pre zvieratá, napr: Tropenhaus, Krokipark, Australienanlage, je zakázané samostatne kŕmiť a dotýkať sa zvierat! Výnimkou sú nádrže s Koi kaprami a Garra rufami, tých sa môžete jemne dotýkať pod vodou, ale v žiadnom prípade sa nesmú držať v rukách, alebo vyťahovať z vody.
 • Konzumácia jedla a nápojov je v týchto priestoroch zakázaná!
 • Počítajte s tým že v niektorých našich priestoroch sú vysoké tropické teploty.
 • Jazda na bicykloch, kolobežkách, kickboardoch,korčuliach a skateboardoch akéhokoľvek druhu  je zakázaná, rovnako ako hra s loptami, balónmi a používanie selfie tyčí.

Haus des Meeres

Fritz-Grünbaum-Platz 1, 1060 Viedeň, Rakúsko
Tel.: +43 1 587 14 17
Email: office@haus-des-meeres.at 
Web: www.haus-des-meeres.at

Mohlo by vás zaujímať

Viedenská ZOO

Práter

Zábava a adrenalín